صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

توسعه ۷۵۰ محصول و دستگاه نانو در کشور تا پایان ۱۳۹۹

تا پایان سال ۹۹ تعداد ۷۵۰ محصول و تجهیز نانو در کشور توسعه یافته و گواهی نانومقیاس صادر شده و این تعداد در سال ۹۸ رقم ۶۷۴ تجهیز و محصول بوده است.

براساس اطلاعات درج شده در پایگاه اطلاع‌رسانی محصولات فناوری ‌نانو 223 شرکت تولیدکننده محصول و 59 شرکت تولیدکننده تجهیز در کشور در حوزه فناوری‌ نانو فعالیت دارند و تا پایان سال 1399، 750 محصول و دستگاه در کشور توسعه یافته و گواهی‌ نانومقیاس برای آنها صادر شده است. این در حالی است که در پایان سال 98 این رقم 647 تجهیز و محصول بوده است.


از میان 750 محصول و دستگاه ثبت شده در پایگاه اطلاع‌رسانی محصولات فناوری ‌نانو، 535 مورد مربوط به محصولات نانو و 215 مورد مربوط به تجهیزات نانو بوده است که هر دو شاخص طی سال‌های گذشته روند رو به رشدی را تجربه کرده‌اند، هر چند در این میان محصولات نانو رشد قابل توجه‌تری داشته است.

در مجموع 273 شرکت اقدام به توسعه این محصولات کرده‌اند که 214 شرکت در بخش توسعه محصول و 59 شرکت در بخش توسعه دستگاه فعالیت داشته‌اند.

اطلاعات جامع مربوط به این شرکت‌ها در پایگاه اطلاع‌رسانی محصولات فناوری ‌نانو قابل دسترسی است و می‌توان جزئیات مربوط به فعالیت‌های این شرکت‌ها و محصولات آن‌ها را در این پایگاه مشاهده کرد.

حوزه «عمران و ساختمان» با 20 درصد بیشترین سهم را در میان محصولات و تجهیزات نانو داشته و بعد از آن «دارو، بهداشت و سلامت» و «خدمات و ملزومات صنعتی» هر کدام با 13 درصد بوده است

 

منبع: ایسنا

شناسنامه


کدخبر: ۲۴۶۴۵۱
تاریخ: ۱۴۰۰/۱/۱۵     ساعت: ۱۱ : ۳۷
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: اقتصادی       زیرسرویس: اقتصادی
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۴۰۰ شنبه ۲۱ فروردين
  • ٢٧ شعبان ١٤٤٢
  • Apr 10 2021