صفحه اصلی
جستجو پیشرفته
لطفا منتظر بمانید...
سازمانها و نهادها
گروه های خبری
تولید، اکران و پخش
آرشیو اخبار

نظرسنجی جدید صداوسیما؛ تلویزیون محبوب‌ترین رسانه

نظرسنجی جدید مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما شبکه‌های و برنامه‌های پرمخاطب تلویزیون در فصل بهار را معرفی کرد.

به نقل از روابط عمومی صداوسیما، بر اساس این نظرسنجی 78.1 درصد مردم در فصل بهار بیننده برنامه‌های گوناگون تلویزیون بوده‌اند، 53.2 درصد بینندگان از برنامه‌های سیما ابراز رضایت کرده‌اند و به‌طور میانگین سه ساعت و 11 دقیقه پای برنامه‌های تلویزیون نشسته‌اند.

بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات، حدود 21.3 درصد از بینندگان در بهار 1400 بیش از پنج ساعت در روز و 23 درصد هم «دو تا سه ساعت» در روز پای برنامه‌های تلویزیون نشسته‌اند.

بر اساس نتایج به‌دست‌آمده از این نظرسنجی، پربیننده‌ترین ساعات تماشای تلویزیون در فصل بهار به شرح ذیل بوده است.

نتیجه نظرسنجی جدید صداوسیما/ تلویزیون محبوب‌ترین رسانه است

نتیجه نظرسنجی نشان می‌دهد که در میان شبکه‌ها، میزان بیننده شبکه‌های سه (51.1 درصد بیننده)، یک (45.8 درصد بیننده)، خبر معاونت سیاسی (40.9 درصد بیننده)، آی‌فیلم برون مرزی (38.6 درصد بیینده) و دو سیما (34.3 درصد بیننده) از دیگر شبکه‌ها بیشتر بوده است که نتایج نهایی آن را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

نتیجه نظرسنجی جدید صداوسیما/ تلویزیون محبوب‌ترین رسانه است

وقتی نظرسنجی مخاطبان سیما در بهار 1400 را با نظرسنجی بهار 1399 مقایسه می‌کنیم مشخص می‌شود که شبکه‌های ورزش سیما، آموزش سیما و چهار سیما بیشترین رشد مخاطب را در مقایسه با آمار بهار سال گذشته از آن خود کرده‌اند.

بیشترین دلیل بینندگان برای تماشای برنامه‌های تلویزیون، «سرگرمی و تفریح» (43.9 درصد) و «کسب خبر و اطلاع» (43.2 درصد) بوده است.

طبق نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما، در میان انواع مختلف برنامه‌ها، برنامه‌های نمایشی (فیلم‌های سینمایی و سریال‌ها) بیشتر از دیگر برنامه‌ها بیننده (58.9 درصد) دارد و بعدازآن اخبار (با 51.1 درصد بیننده) در رتبه بعدی قرار گرفته است.

«احضار» از شبکه یک، «یاور» از شبکه سه و «زیرخاکی 2» از شبکه یک در رتبه‌های اول تا سوم پربیننده‌ترین سریال‌های فصل بهار 1400 قرار گرفتند.

نتیجه نظرسنجی جدید صداوسیما/ تلویزیون محبوب‌ترین رسانه است

در میان برنامه‌های شاخص شبکه‌ها هم «خندوانه» از شبکه نسیم، «مستند حیات وحش» از شبکه مستند، «مسابقات جهانی والیبال» از شبکه سه و «زندگی پس از زندگی» از شبکه چهار سیما در رتبه‌های اول تا چهارم پربیننده‌ترین برنامه‌های شاخص فصل بهار 1400 قرار گرفتند. 

 ازنظر 47 درصد مردم در فصل بهار، تلویزیون محبوب‌ترین رسانه بوده است و پس‌ازآن اینترنت با 23.2 درصد، شبکه‌های اجتماعی با 14.6 درصد، رادیو 6.8 درصد و روزنامه و مجلات با 1.3 درصد در رتبه‌های بعدی قرارگرفته‌اند.

 

منبع: خبرآنلاین

شناسنامه


کدخبر: ۲۵۳۱۵۴
تاریخ: ۱۴۰۰/۴/۲۸     ساعت: ۱۱ : ۳۹
امتیاز به این خبر:
  • 0
سرویس: فرهنگی و هنری       زیرسرویس: فرهنگی و هنری
انتشار:
تماس با ما


نام :*
ایمیل:
متن پیام :*
ارسال
نظرات


استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.
  • ۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۴ مرداد
  • ٢٦ ذو الحجه ١٤٤٢
  • Aug 05 2021