مطالب حوزه وب گردی

ممنوعیت تبدیل امکانات دستگاه ‌ها به اقامتگاه نوروزی

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه ایجاد چادر و کمپین در مقاصد گردشگری در سفرهای نوروزی و اقامت در مراکز غیرمجاز گردشگری ممنوع شده است، تاکید کرد: هیچ دستگاهی حق ندارد امکانات خود را به محل اقامت گردشگران تبدیل کند.

۲۴ کاری که قبل از رسیدن سال جدید باید انجام دهید

چیزی به آغاز سال جدید نمانده و بیشتر افراد تلاش می‌کنند در روزهای پایانی سال، کارهای نکرده را به اتمام برسانند و خودشان را برای شروعی تازه آماده کنند. روزهای آخر سال روزهایی پرهیجان و جذاب و البته پر از دغدغه هستند. قبل از اینکه سال جدید شروع شود، بد نیست چند کار را انجام دهید، بعضی چیزها را دور بریزید و برای شروع سالی جدید آماده شوید. در ادامه این مطلب، از ۲۴ کاری صحبت خواهیم کرد که قبل از فرارسیدن سال نو باید انجامشان دهید.

ایران پرواز از مبدا و مقصد ۳۲ کشور را ممنوع کرد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از ممنوعیت پرواز از مبدا ایران به ۳۲ کشور و بالعکس خبر داد.

دو روایت از سانچی و ابطال گواهی فوت

سه سال پس از حادثه مرگبار سانچی، سوالات درباره آن دوباره افزایش پیدا کرده است و برخی تماس‌های مشکوک با خانواده سرنشینان باعث شده تا آن‌ها نسبت به صدور حکم فوت 9 نفر از خدمه شکایت کنند و دادگاه هم بخاطر این شکایت، گواهی‌های فوت را باطل کرد.

ابراز امیدواری یک متخصص به درمان مبتلایان کرونای انگلیسی

یک متخصص بیماریهای عفونی با بیان اینکه تاکنون در مطالعات انجام شده تفاوت معناداری در خصوص میزان مرگ و میر کرونای انگلیسی در مقایسه با کرونای معمولی مشاهده نشده، گفت: در حال حاضر امید به درمان و بهبود مبتلایان این نوع از کرونا بیش از ۹۰ درصد است.

اهمیت و راه های سالم حفظ غرور مردانه

غرور مردانه یکی از ویژگی‌های جدانشدنی از شخصیت مردان است چرا که معمولا مردها بیش از زنان طالب غرور، اقتدار و بزرگی هستند. شکستن غرور مردانه را باید جزو خط قرمز‌های زندگی مشترک بدانیم که حتی ممکن است منجر به از هم پاشیدن زندگی مشترک شود. یک مرد به سختی می‌تواند شکستن غرورش را از طرف کسی (مخصوصا همسرش) بپذیرد و تحمل کند. همان طور که شکستن غرور مرد عواقب سنگینی دارد، ارضا غرور مردانه نیز پیامدهای مثبتی در ایجاد زندگی مشترک موفق به همراه خواهد داشت.

محدودیت‌های سفر در تعطیلات پایان هفته

همزمان با تعطیلات پایان هفته، محدودیت‌های تردد و سفر نیز مشخص شد.

پیش بینی مقام بهداشت جهانی درباره پایان شیوع کرونا

مدیر دفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که اوایل سال ۲۰۲۲ شیوع ویروس کرونا پایان می‌یابد.

پیک نوروزی یا تکالیف سنتی ممنوع

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: برنامه «عید، هنر و داستان» در ایام عید نوروز برای دانش آموزان دوره ابتدایی اجرا می شود و ارائه تکالیف سنتی یا پیک نوروزی ممنوع است.

وضعیت سیاه کرونا در خوزستان

خوزستان در وضعیت ناگوار کرونایی قرار دارد و مسئولان بهداشتی قرنطینه دو هفتگی خوزستان را تنها را کنترل وضعیت می‌دانند.

شمار مبتلایان کرونای انگلیسی در هرمزگان به ۹ نفر رسید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: شمار مبتلایان به کرونای انگلیسی در این استان از 2 نفر به 9 نفر افزایش یافته است.

کاهش دمای هوا بین ۸ تا ۱۸ درجه

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: در دو روز آینده در شمال شرق دما بین ۱۲ تا ۱۸ درجه کاهش می‌یابد و از پنج شنبه تا جمعه در دامنه جنوبی البرز، شمال غرب، شرق و جنوب شرق بین ۸ تا ۱۲ درجه کاهش دما داریم.

از انواع گونه ‌های جهش ‌یافته کرونا چه می‌ دانیم؟

انگلیس در ماه دسامبر گذشته اعلام کرد که نوع مسری‌تر ویروس کرونا در این کشور در حال شیوع گسترده است اما غیر از این گونه، چندین گونه جهش‌یافته دیگر در مناطق مختلف جهان شناسایی شده‌اند.

جهانپور: نام 4 واکسن کرونا که به ایران وارد می شود

سخنگوی غذا و دارو با بیان این که مسیر 4گانه برای تامین واکسن کرونا طراحی شد، افزود: مسیر خرید مستقیم واکسن، واکسن تولید داخل، خرید از طریق سبد کوواکس و واکسن تولید مشترک طراحی شد. این مسیرها تاکنون خوب پیموده شده است. برای خرید مستقیم واکسن کرونا، سازمان غذا و دارو مستندات 4 واکسن را مورد بررسی قرار داده و تایید شده است.

ایرانی‌های باستان چرا ماسک می‌زدند؟

با همه‌گیری ویروس کرونا، زندگی انسان‌ها تغییرات زیادی داشت. مشکلات اقتصادی، تعطیلی مشاغل و بیکاری از یک طرف، دور افتادن از دوستان، اقوام و عزیزان از طرف دیگر. در سالی که گذشت نه درست یکدیگر را دیدیم، نه درست سفر رفتیم و نه به راحتی کار کردیم. اما خوب یا بعد با بیماری کنار آمدیم و سعی کردیم در عین محدودیت‌ها، به زندگی عادی برگردیم. در یک سال گذشته ماسک بخش جدا نشدنیِ زندگی ما بوده است، حال اگر به شما بگوییم که ما ایرانی‌ها نه فقط برای یک سال گذشته، بلکه هزاران سال پیش هم از ماسک استفاده می‌کردیم

چین ۲۵۰ هزار دوز واکسن کرونا به ایران اهدا کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد که با پیگیری سفارت کشورمان در پکن، دولت چین ۲۵۰ هزار دوز واکسن کرونای سینوفارم به ایران اهدا کرده است.

سرگردانی بیمه‌ شدگان تأمین اجتماعی در مراکز درمانی

در حالی که طرح حذف دفترچه بیمه تأمین اجتماعی از ابتدای اسفند در مراکز درمانی و داروخانه‌ها آغاز شده است که اجرای این طرح منجر به سرگردانی برخی از بیمه‌شدگان و افزایش نارضایتی بیماران شده است به‌ طوری که برخی از مراکز از پذیرش بیماران خودداری می‌کنند.

آخرین تصمیمات محدودیت‌های کرونایی برای سفر‌های نوروز

با توجه به نزدیک بودن تعطیلات عید و اوج گرفتن مجدد کرونا در کشور، حرف‌وحدیث‌های زیادی درباره محدودیت‌های سفر‌ها در نوروز مطرح شده است.

جذب انرژی از تاریکی؛ راه‌حلی برای استفاده دائمی از انرژی خورشیدی

صنعت انرژی خورشیدی با سرعت بسیار بالایی در حال حرکت است و این اتفاق موجب شده تا این انرژی تجدیدپذیر کم‌کم بتواند جای زغال‌سنگ را به عنوان یک منبع انرژی بگیرد. با این وجود توسط خورشید نمی‌توان در شب برق تولید کرد و در هوای ابری هم این روش عملکرد مناسبی ندارد. همه ما می‌دانیم که برای استفاده از انرژی خورشیدی به خورشید نیاز داریم، ولی چه می‌شد اگر چنین نیازی وجود نداشت؟

رقم افزایش حقوق همه سربازان اعلام شد

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح جزئیاتی بیشتر از افزایش حقوق سربازان را اعلام کرد.